Archiv 2018

OnAir 46 - Pavel Štědrý - Specialized Retül

Videoseminář podává obecné informace o přínosech a specifických postupech při nastavování optimálního cyklistického posedu. Konkrétně se věnujeme metodice, která se skrývá pod značkou Specialized Retül. Přibližuje, jak proces hledání optimálního posedu vypadá; komu je určen; jak se projeví v závodech, v tréninku, při cyklistických vyjížďkách. Tématem diváky provází Pavel Štědrý, který pečuje mimo jiné i o naše profesionální cyklisty pohybující se v nejvyších patrech cyklistických soutěží.

OnAir 45 - Radek Beneš - Pavé Tour Milovice / Lawi Tour / výroba cyklistických trofejí

Rozhovor s Radkem Benešem, který stojí v čele týmu pořadatelů cyklistických akcí Pavé Tour Milovice a Lawi Tour. Povídání o konkrétních cyklistických akcích ve spojení se závodnickou technikou a taktikou a  také obecně o závodnické taktice a technice a jejich vlivu na výsledky. Rozhovor o kvalitě silničních cyklistických závodů v ČR a o pojmech "hobby cyklista" a "výkonnostní cyklista". Koníčkem Radka Beneše je také výroba cyklistických trofejí. Konkrétní trofeje a postup jejich výroby jsou prezentovány ve druhé části videosemináře.

OnAir 44 - Blanka Procházková - Redukce hmotnosti

Nejen cyklisté často řeší optimální závodní hmotnost a snaží se zbavovat přebytečných kilogramů. Snaha redukovat hmotnost pozitivně korespomduje s tréninkovými aktivitami v zimních a jarních měsících, kdy většina z nich probíhá v nižších intezitách. Negativně se na ní může podepsat nevhodně sestavený jídelníček, jeho špatné načasování a naše nesprávné stravovací návyky. Jak efektivně snižovat hmotnost vám přibližuje nutriční terapeutka Blanka Procházková. Program videosemináře vychází z jejich letitých zkušenosti a dotazů zaslaných diváky.